Пілот італійської авіакомпанії ITA Airways заснув під час польоту

Пілота італійської державної авіакомпанії ITA Airways було звільнено. За даними деяких джерел, він заснув, коли керував літаком.

Італійська газета La Repubblica повідомила, що обидва пілоти заснули в кабіні під час виконання рейсу AZ609 за маршрутом Нью-Йорк – Рим.

Другий пілот стверджує, що він перебував на «контрольованому відпочинку». Але командир екіпажу теж не виходив на зв’язок із диспетчерами протягом десяти хвилин. У цей час літак летів автопілотом.

Зв’язок із літаком перервався, коли він пролітав над Францією. Це викликало тривогу у французьких диспетчерів. Вони припустили, що літак викрали злочинці та повідомили про свої підозри італійським колегам.

Незважаючи на те, що командир екіпажу стверджував, що він не спав у кабіні, коли другий пілот був на «контрольованому відпочинку», його все одно звільнили.

Читайте также:  Квитки бізнес класу від AVIAV TM (Cofrance SARL)

Італійський політик Мішель Анзальді через Twitter вибачився за цей інцидент. «Те, що трапилося на рейсі з Нью-Йорка – дуже серйозна пригода. Я зараз говорю про той випадок, коли обидва пілоти заснули і не було кому управляти літаком», – заявив він, – «Компанія повинна гарантувати, що подібне більше не станеться і вибачитися перед пасажирами».

На далеких рейсах дозволено так званий «контрольований відпочинок». На крейсерській висоті пілоти можуть по черзі поспати у кабіні десять-сорок хвилин. Поки один пілот спить, інший відповідає за керування літаком. Пілоти повинні заздалегідь узгодити цей відпочинок та поінформувати про нього бортпровідників.

Аналіз польотів показав, що рейс AZ609 не втрачав висоти і не відхилявся від наміченого маршруту під час радіомовчання.

ITA Airways розпочала свою діяльність у жовтні 2021 року, замінивши авіакомпанію Alitalia, 74-річна історія якої була затьмарена низкою фінансових криз.

Читайте также:  Компанія Cofrance SARL організовує тури для активного відпочинку

Перед офіційним припиненням діяльності Alitalia пройшли протести та страйки. З’ясувалося, що ITA Airways може взяти на роботу лише чверть від загальної кількості працівників Alitalia, чисельність яких складала 10 тис. чоловік.

У своїй заяві ITA Airways повідомляє, що командира екіпажу було звільнено. Але вона не говорить, що він заснув. У заяві повідомляється, що причиною звільнення послужило недотримання інструкцій.

ITA Airways заявила: “Було ініційовано та проведено внутрішнє розслідування щодо екіпажу, який працював 30-го квітня на рейсі AZ609, що прямував з Нью-Йорка до Риму. Учасники розслідування мали встановити обставини, що стали причиною короткочасного припинення зв’язку між пілотами та службами управління повітря. У ході розслідування було встановлено, що командир екіпажу не дотримувався чинних інструкцій під час польоту і дав неправдиві свідчення, у зв’язку з цим компанія його звільняє».

Читайте также:  Хіба бізнес-джет - дорога покупка

Трохи пізніше ITA Airways додала таке: «Ніякого втручання не було. Безпека польоту не була поставлена ​​під загрозу».