Ціни на авіаквитки можуть подвоїтися в контексті Covid-19

Незважаючи на те, що деякі комерційні перевізники найближчим часом відновлять свої польоти на регіональних рейсах, умови на землі і в небі для самих авіакомпаній і пасажирів істотно зміняться. В тому числі, як неминучий наслідок, буде подвоєна вартість квитків в економ-класі, який буде порівнянний з «бізнесом», але не за рівнем комфорту, а по «захмарним» цінам.

Вимушений захід соціального дистанціювання, якої повинні дотримуватися авіакомпанії через дотримання правил захисту здоров’я своїх пасажирів, зобов’язує до виконання повітряними перевізниками певних регламентів. В тому числі, авіакомпанії зобов’язані будуть ретельно дбати про очищення салону, яку вони будуть проводити по протоколу. Крім того, заповнювати салон авіалайнера буде дозволено не повністю. При цьому середнє місце в ряду між пасажирами доведеться залишати порожнім, щоб зберегти рекомендовану дистанцію в 1,5 метра. Таким чином, щоб, як і раніше, забезпечувати окупність своїх рейсів, перевізники повинні збільшити ціну своїх квитків. Отже, вартість авіаквитка може злетіти більш ніж на 50%.

 

Політ в економ-класі – привілей багатіїв

Значне подорожчання цін на авіаквитки – це погані новини для пасажирів після карантину і тим більше в період наближення літніх канікул. Навіть незважаючи на те, що більшість громадян на планеті проведе літо в межах їх рідних країн. За попередніми прогнозами літати на літаку найближчим часом буде справжньою розкішшю. І основна причина полягає в необхідності зберігати фізичну відстань між пасажирами, щоб уникнути поширення Covid-19 на борту літака. Для того, щоб рейс був прибутковим для авіакомпанії, коефіцієнт «крісельної зайнятості» повинен становити не менше 77%. Однак з урахуванням того, що одне з 3 місць потрібно залишати порожнім, щоб врахувати рекомендовану соціальну дистанцію між пасажирами, максимальний рівень завантаження літаків впаде до 62%. Даний факт призведе до зростання вартості квитків більш ніж на 50%!

Читайте также:  Вільнюс перетворює свій аеропорт в кінотеатр під відкритим небом

 

Ризик заразитися Covid-19 в польоті невеликий

Ось чому Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA), що об’єднує 290 компаній, виступає проти такої міри. Носіння маски для мандрівників і бортпровідників було б достатньою умовою, щоб уникнути будь-якого ризику поширення вірусу. Організація також заявила, що не було виявлено жодного випадку передачі небезпечного вірусу серед більш ніж 100 000 пасажирів, які подорожують на одному і тому ж літаку. Тільки два потенційних випадки були зареєстровані серед членів екіпажу.

З іншого боку, авіакомпанії виступають за інші заходи на додаток до носіння маски і, зокрема:

 • Обов’язковий контроль температури тіла для всіх пасажирів;
 • Регламентовані процедури посадки, які повинні бути організовані таким чином, щоб уникнути зайвих контактів – як зі службовцями в аеропорту, так і пасажирів між собою;
 • Спрощене бортове харчування;
 • Найбільш часте і ретельне прибирання салонів літаків.

Як було доведено вченими, коронавірус володіє малими ризиками поширення на борту літака з кількох причин:

 • Особи пасажирів в польоті спрямовані вперед, і у мандрівників немає необхідності спілкуватися між собою під час перельоту;
 • Пасажирські сидіння виступають в якості бар’єрів;
 • Вентиляція здійснюється зверху вниз, зменшуючи можливу передачу небезпечного вірусу, як в передній, так і в задній частині салону. Крім того, на самих останніх моделях літаків фільтри володіють підвищеною якістю обробки повітря, яке еквівалентне якості операційної.
Читайте также:  [:ru]Авиационное шоу в Адыгее «Небо для всех»[:]

 

Ryanair пригрозив не літати при введенні цього заходу в дію

 

Таким чином, існує багато логічних і медично доведених причин, щоб уникнути введення заходів вільного місця серед сусідніх крісел і заповнювати літаки повністю. Адже інакше політ знову ризикує стати привілеєм елітарних кіл, як і до 1990-х років.

У такому контексті не всі авіакомпанії побажали дотримуватися рекомендованої політики. Незважаючи на те, що Easyjet був готовий прибрати середнє місце з бортів своїх літаків, Ryanair пригрозив припиненням своїх польотів. Це дурна ідея, яка ні до чого не призводить », – сказав бос Ryanair. Італійська компанія, що спеціалізується на компонуванні салонів літаків, Avio Interiors, запропонувала ввести нові технологічні пристрої на борту, які дозволять уникнути зниження місткості салонів літаків: окремі кокони і перевернуте центральне сидіння.

 

Один із секторів, який найбільше постраждав від пандемії

Повітряний транспорт, рух якого було зупинено на три місяці, є одним з секторів економіки, який найбільше зачепив пандемією Covid-19. South African Airways, Air Mauritius, Virgin Australia, Fly Be … список заявок на банкрутство і фактичних банкрутств зростає з кожним днем.

До відкриття кордонів тільки внутрішні рейси зможуть обмежити шкоду для авіакомпаній, що ризикують, і знову ж таки, в основному, в великих країнах, таких як США, Росія, Канада, Китай, Бразилія та Індія.

 

Приватний літак – порятунок від усіх проблем

Пересідайте на приватний літак від міжнародного авіаційного брокера AVIAV TM (Cofrance SARL), який не припиняє свою роботу навіть в умовах «закритого неба» на міжнародних рейсах для термінової евакуації або через возз’єднання сім’ї для мандрівників з подвійним громадянством. Якщо вам необхідно здійснити переліт за маршрутом Київ – Ніцца, Київ – Малага, Київ – Барселона, Київ – Дубай або по зворотним, іншим і всіх можливих напрямах на планеті, то зателефонуйте в AVIAV TM (Cofrance SARL) і не втрачайте ні хвилини. Ми організуємо особисто для вас привілейований приватний рейс всередині країни або за її межами з дотриманням всіх рекомендованих обмежувальних заходів всередині салону:

Читайте также:  Вплив коронавіруса на бізнес авіацію

 

 • Ретельну обробку всіх деталей поверхні бізнес-джета спеціальними засобами, повну дезінфекцію салону згідно з протоколом;
 • Збереження рекомендованої відстані між пасажирськими кріслами;
 • Захисні медичні комплекти: маски, рукавички, халати за запитом пасажирів;
 • Доступ на борт літака через спеціальний бізнес-термінал (за наявності такого в аеропорту);
 • Повноцінне бортове харчування, а не бутерброди, які зможуть запропонувати своїм клієнтами комерційні перевізники найближчим часом;
 • Неперевершений комфорт приватної авіації, що перевершує очікування навіть самого вимогливого пасажира.

Подорожуйте без затримок і в цілковитій безпеці разом з AVIAV TM (Cofrance SARL)!