Технічне обслуговування літаків

Як відомо, головною метою будь-якої авіакомпанії є забезпечення безпеки польоту. Саме тому, вибираючи компанію-авіаперевізника, техобслуговування літаків надають величезного значення.

Його проводять систематично, а саме воно диференційовано в залежності від часу проведення. На даний момент можна виділити кілька етапів перевірки і ремонту.

Якщо транспортний засіб використовується в бізнес-цілях, то під час своєї експлуатації, воно повинно пройти цілих 8 видів перевірки технічного стану і базисного ремонту. Саме так можна гарантувати максимальну безпеку на борту. Вартість кожного етапу різна, так само як і цілі кожного з них.

Але варто зазначити, що техогляд і ремонт обладнання великих літаків (тобто таких, чия місткість становить не один десяток пасажирів) тривають близько півтора-два місяці. Зате дрібні судна, в яких літає не більше 5 осіб, як правило, проходять перевірку і можливий ремонт в рази швидше.

І все ж, головна складність зовсім не в розмірах літака, хоча і вони важливі. Набагато трудніше відстежити справність приладів, а також мікросхем і датчиків. Наприклад, сучасні літаки, розганяються до 850 км/год, відрізняються високотехнологічним обладнанням, що дозволяє відстежити стан транспортного засобу і проконтролювати процес польоту – від зльоту до посадки.

Читайте также:  Евакуація приватним літаком з-за кордону

Світова практика знає такі види перевірок повітряних транспортних засобів:

Транзитна (Transit Check). Проводиться перед кожним рейсом безпосередньо перед вильотом. Її мета – переконатися в тому, що літак справний. Якщо ж виявлені проблеми, рейс відкладають або ж скасовують до усунення несправності.

Добова (Daily Check). Здійснюється раз у 24-36 годин незалежно від часу останнього рейсу і наявності наступного вильоту. Добове обслуговування проводять тільки в нічний час. Завдяки такій перевірці робиться висновок як про загальний стан літака, так і про його готовність здійснити новий рейс.

Тижнева (Weekly Check). Дана перевірка здійснюється раз на тиждень у будь-який час доби, як правило, триває дві-три години. Мета техогляду судна – усунення раніше виявлених несправностей, поточний ремонт. Для даної перевірки зовсім не обов’язкова наявність ангару або спеціального приміщення.

A-check (А1, А2, А4 або А8). Даний вид обслуговування повітряного судна проводять після кожних 500 годин льоту. Зазвичай це раз на місяць, але буває і частіше. Для проведення перевірки необхідний ангар. На тривалість огляду впливають модель літака і його технічні характеристики: дата останнього обслуговування, кількість годин, проведених у повітрі, а також кількість циклів злетів і посадок.

Читайте также:  Ціни на авіаквитки можуть подвоїтися в контексті Covid-19

B-check. Це досить тривала планова перевірка працездатності літака, що проводиться в ангарі раз у три місяці.

C-check (С1, С2, С4, С6, С8). Дана повномасштабна перевірка транспортного засобу вимагає величезного простору і часу (10-14 днів як мінімум). Періодичність її проведення – раз в півтора-два роки або ж через кожні 4 тисячі годин літа. Цифри 1,2,4,6,8 вказують на різну складність робіт і тривалість перевірки: чим більше число, тим складніша і клопітна процедура.

D-check. Дане обслуговування повітряного транспорту здійснюють раз у 10-12 років. Його тривалість – як мінімум 30 днів. Мета – ретельний огляд і заміна зношених і пошкоджених деталей.

SV. Також складне обслуговування, що проводиться після нальоту 12 тисяч годин.

Пам’ятайте, що з усіх видів авіатранспорт вважається не тільки найшвидшим, але і безпечним. Техобслуговування літаків бізнес-класу має регулярний характер, при цьому керуються чинними міжнародними нормами.

Читайте также:  Австралія: де шукати надійну, але доступну повітряну швидку допомогу

Ви володієте літаком, але не знаєте до кого звернутися за техобслуговуванням? Звертайтеся в компанію AVIAV TM (Cofrance SARL). Перед Вами ідеальний приклад фірми, яка гарантує відмінне технічне обслуговування літаків. Ми забезпечимо Вам всебічний сервіс, проконтролюємо якісне проходження перевірок А-D, а також обов’язкові щоденні, транзитні і щотижневі огляди.

Завдяки комплексному характеру техобслуговування Ваш транспортний засіб буде перебувати в ідеальному стані протягом усього терміну експлуатації, а безпеку перельотів на максимальному рівні. Довіряйте професіоналам і насолоджуйтеся швидким і, головне, безпечним польотом!