Втеча приватним літаком: порятунок з еміграційної в’язниці США

В умовах коронавірусної інфекції COVID-19 чартерний авіаційний брокер AVIAV TM (Cofrance SARL) працює в режимі 24/7, організовуючи евакуаційні рейси по найрізноманітніших маршрутах. За останні дні були виконані перельоти: «Гаага – Париж», «Абакан – Київ», Будапешт – Омськ »,« Ташкент – Осло »,« Сінгапур – Сочі ». На особливу увагу заслуговує рейс з Чикаго до Москви.

На початку квітня в AVIAV TM (Cofrance SARL) надійшла заявка від російськомовних студентів з Чикаго, які зіткнулися з непередбаченою проблемою. Через коронавірус вони не могли повернутися додому з США, але при цьому у них закінчувалися візи. Необхідно було терміново відправитися на Батьківщину, але потрібних рейсів авіакомпанії не надавали.

В результаті студенти виявилися замкненими в еміграційній в’язниці: вони не мали права залишатися на території Сполучених Штатів, але не могли і повернутися через скасування перельотів. Звернення в Консульство, а також на рекламований російською владою сайт держпослуг не принесло очікуваних результатів. Крім розлогих обіцянок молоді люди не отримали нічого. За словами клієнтів, їм було обіцяно евакуаційний рейс з Росії, але ніякої інформації про нього протягом місяця не надійшло.

Покинуті напризволяще

«Ближче до закінчення дії наших віз ми стали впадати в паніку, – розповів нам один із студентів групи. – У нас були кошти на те, щоб купити квитки, і навіть на те, щоб залишитися в США ще на кілька місяців, але нам не дозволили. Виною всьому коронавірус, – заняття закінчилися достроково, і у нас не було підстав продовжувати візу. Ми виявилися замкненими в тюрмі, і готові були заплатити будь-які гроші, щоб полетіти ».

Читайте также:  Евакуація приватним літаком з-за кордону

Але вартість оренди приватного літака (близько 130 тисяч доларів) виявилася для молодих людей непідйомною, адже їх було всього 18 чоловік. За словами замовника, вони зверталися до Росії за допомогою до родичів, щоб оплатити рейс, але потрібної суми не набрали. Тоді студенти створили в інтернеті групу, щоб знайти попутників в Росію із США.

Всупереч їх очікуванням бажаючих виявилося навіть більше, ніж було потрібно. Люди, готові летіти в Москву, зверталися з різних міст Америки, але ситуація у всіх була схожою: закінчувалася робоча, студентська або туристична віза, і було потрібно екстрено евакуюватися на Батьківщину. Була одна пара з новонародженою дитиною, яка спеціально прибула на пологи в США. При цьому ніхто не дочекався допомоги від російської влади.

Літак вскладчину

«На щастя, в наш час існує інтернет, тому не склало труднощів знайти однодумців, – розповів наш клієнт. – Але складніше було переконати всіх росіян, що потрібно орендувати приватний літак, тому що багато ще щиро сподівалися на допомогу від російських властей. Однак після того, що трапилося в Бангкоку, а потім на Балі, коли сотні російських туристів так і залишилися ні з чим, а єдиний евакуаційний літак полетів, – всі, нарешті, схаменулися. Ілюзія, що нам допоможуть безкоштовно або за невеликі гроші, розсіялася. Люди зрозуміли, що розраховувати можна тільки на себе ».

Читайте также:  Поні в літак в якості підтримки

Коли потрібна кількість туристів набралася, вирішено було організувати рейс до Москви, оскільки багато хто був із столиці, – і вже звідти добиратися до рідних міст. Всього п’ять днів знадобилося на те, щоб туристи приїхали з декількох точок США в Чикаго. Брокеру AVIAV TM (Cofrance SARL) вистачило цього часу, щоб знайти відповідний літак і організувати рейс. Чартер вскладчину обійшовся кожному трохи дорожче звичайного бізнес-класу. Багато з них були готові заплатити набагато більше, оскільки люди дійшли до відчаю.

«Найважче було усвідомлювати, що наша держава нас зрадила, – зізналася одна зі студенток. – Це прикро, адже багато хто вчиться в США для того, щоб повернутися на Батьківщину і застосувати тут свої знання. А що стосується пари з новонародженим, то у мене просто немає слів, їх повинні були евакуювати в першу чергу! США вийшли на перше місце за кількістю хворих коронавірусом, але нікого не хвилює наша доля і це дуже прикро. Ви ж емігранти, – так нам сказали в Консульстві. Але ми не зовсім емігранти, ми просто приїхали здобувати освіту, це різні речі ».

Читайте также:  Интерес к Pilatus растет

Літак благополучно приземлився в Шереметьєво 28 квітня. Всі мандрівники пройшли тест на коронавірус. На щастя, жодного підтвердженого випадку зараження не виявилося. Багато з тих, хто залишився в столиці проходитимуть обов’язковий карантин, кілька людей отримали дозвіл відразу ж відправитися додому в свої міста.

Компанія AVIAV TM (Cofrance SARL) займається евакуацією росіян і жителів інших країн колишнього СРСР з лютого 2020 року. Якщо ви опинилися у важкій ситуації, зверніться до нас: ми допоможемо орендувати приватний літак і отримати дозвіл на рейс в будь-якій ситуації.