Концерн Airbus бачить покращення перспектив продажу літаків завдяки … кризі

Airbus переглянув свій прогноз постачання літаків на найближчі 20 років. Зростання рахунків за паливо спонукають авіакомпанії шукати нові та економічніші літаки. Незважаючи на війну в Україні та інфляцію, європейський виробник підвищив прогноз річного зростання ВВП до 2,6 відс. Раніше, у прогнозах на наступні два десятиліття, він передбачав зростання на 2,5 відсотки.

Однак це уповільнить пасажирські авіаперевезення. Замість 3,9-відсоткового зростання, що очікується минулої осені. Airbus прогнозує не більше 3,6 відс. на рік. Насамперед це вплив вищих цін на енергоносії, які, однак, змусять перевізників постачати більш екологічні машини.

Європейський виробник планує протягом наступних 20 років поставити 39490 літаків. Раніше очікувалося, що авіакомпанії отримають 39020 літаків. Зростання частково є результатом випадання з прогнозу на два десятиліття вкрай слабкого 2021 року, в якому пандемія коронавірусу SARS-CoV-2 та його нові варіанти (Delta та Omikron) стримували відновлення галузі.

Читайте также:  Якими якостями повинен володіти хороший пілот?

За даними Airbus, постачання 39 490 літаків протягом наступних 20 років включатиме 38 600 пасажирських та 890 вантажних літаків. Попередні прогнози передбачали 38 140 та 880 машин відповідно. Європейський виробник також очікує, що авіаперевезення повернуться до докризового рівня у 2023-2025 роках, на шість місяців пізніше, ніж прогнозувалося минулого року. Причинами також є вищезгадана війна в Україні, інфляція та зростання цін на енергоносії.

Цілих 17580 пасажирських і вантажних літаків, поставлених Airbus протягом наступних двох десятиліть, надійдуть до перевізників з Азії. Це майже 45 відсотків від прогнозованого обсягу. Китай буде найдинамічнішим ринком, обігнавши США, але Індія побачить найвищі темпи зростання в середньому на 6,6 відс. на рік. Це більш ніж утричі більше, ніж у США, де очікується середньорічний показник у 2,1 відс.

Читайте также:  Відмова від російської нафти провокує зростання цін на авіаквитки в Європі

Індія також є найшвидшим ринком авіаперевезень. Проте найвищим пасажиропотік, як і раніше, буде між двома найбільшими економіками світу сьогодні, Китаєм та Сполученими Штатами. Однак європейський виробник передбачає найвище зростання кількості рейсів між Африкою та Індією.

 

Андрій Бочкарьов