Просування ЗСУ на схід уможливлює швидке відкриття аеропорту у Львові для цивільних операцій

Через військовий напад Росії на Україну повітряний простір над Україною залишається закритим понад сім місяців. Тому, крім військових польотів, ніякі цивільні повітряні операції проводитися що неспроможні. Однак є шанс, що незабаром може бути відкрито львівський аеропорт. Це підтвердив наш кореспондентові представник Львівського аеропорту під час міжнародного саміту ACI Customer Experience Global Summit у Кракові, вказавши, що це буде аналогічно відкриттю морського порту в Одесі.

“Міжнародний аеропорт ім. Данила Галицького у Львові готовий відновити роботу за умови, що його безпеку буде гарантовано”, — написав 11 вересня мер Львова Андрій Садовий у повідомленні на порталі Telegram.

Своєю заявою Садовий відреагував на слова міністра інфраструктури України Олександра Курбакова, який зазначив, що Львівський аеропорт є першим міжнародним аеропортом, який готовий до відновлення роботи. Про можливість відкриття львівського аеропорту Курбаков заявив під час саміту Ялтинської європейської стратегії (YES) 10 вересня у Києві. “Технічно ми готові запустити роботу [аеропорту, від редакції], але найголовніше питання – безпека – залишається відкритим”, – сказав Садовий.

Читайте также:  Вертольотом над узбережжям Лазурного берега

Мер додав, що відновлення міжнародного авіасполучення стане благом для економіки України. “Сподіваюся, наші міжнародні партнери та ООН зрозуміють це; вони можуть гарантувати безпеку аеропорту”, — наголосив Садовий, додавши, що адміністрація Львова відкрита для обговорення будь-яких пропозицій щодо відкриття аеропорту.

Під час міжнародної конференції ACI Customer Experience Global Summit у Кракові наш кореспондент мав можливість поспілкуватися з представником Львівського аеропорту, який підтвердив слова міністра та мера міста Західної України. Представник аеропорту вказав нам, що аеропорт ім. Данила Галицького через територіальну близькість до Європейського Союзу є першим готовим до відкриття аеропортом. Українсько-польський кордон проходить за 120 км від Львова.

Львів хотів би, щоб аеропорт було відкрито за тих самих умов, що й українські морські порти на узбережжі Чорного моря, тобто в Одесі, які були відкриті завдяки міжнародній угоді та дозволяла перевозити українське зерно.

Гарантії безпеки будуть надані міжнародними організаціями, у тому числі Європейським союзом, ООН та її спеціалізованою установою, яка займається питаннями авіації – Міжнародною організацією цивільної авіації (ІКАО). Ці установи вже брали участь в евакуації минулого тижня зі Львова аеробуса А320, що належить Wizz Air. Незважаючи на закриття неба над Україною, операція мала цілком цивільний характер, що підтвердив представник аеропорту.

Читайте также:  Український лоукостер SkyUp пропонує в оренду свої літаки разом із екіпажем

Під час конференції також було оголошено, що Львів — найзахідніше місто України, а отже, ситуація, що склалася, безпечна. Представник заявив, що Львів — це не Донбас, де поки йдуть бойові дії, внаслідок яких російські війська відходять до свого державного кордону. Тому порт може бути абсолютно безпечним, щоб цивільні комерційні рейси могли безперешкодно виконувати рейси.

Якщо аеропорт у Львові буде відкритий, виникає питання, як швидко наважаться авіакомпанії повернутися до польотів у це місто та з нього. До російського вторгнення Ryanair була найбільшим іноземним перевізником, який пропонує рейси до цього міста. У березні Майкл О’Лірі, генеральний директор Ryanair, заявив, що ірландська авіакомпанія першою повернеться в Україну, коли влада оголосить, що рейси можуть виконуватися без будь-яких проблем.

До закриття повітряного простору України Ryaniar була однією з найбільших іноземних авіакомпаній, що працювали у цій східноєвропейській країні, літаючи по всій Європі зі столиці країни Києва, а також зі Львова, Одеси та Харкова. Регулярні рейси зі Львова до Варшави виконувала авіакомпанія LOT Polish Airlines, яка пропонувала зручний графік польотів для трансферних пасажирів. Зазвичай перевізник між столицею Польщі та Львовом здійснював два рейси на день. У сезон флагманський перевізник із річки Вісли також пропонував один рейс на тиждень із Зелена-Гура.