Гірськолижні черевики

Якщо Ви перший раз збираєтеся відпочити на гірськолижному курорті , то Вам, як кожному починаючому, доведеться зіткнутися з непростим вибором екіпіровки і спорядження . Почніть з самого головного – з вибору взуття.
Існує велика кількість виробників, що пропонують до декількох десятків моделей гірськолижних черевик, в такому різноманітті часом важко розібратися навіть продвінотому райдеру. Але адже від правильного вибору залежатиме отримаєте Ви задоволення від катання, не кажучи вже про ваше здоров’я і безпеку!

Черевики бувають двох видів – м’які і жорсткі. Перші застосовуються в усіх дисциплінах окрім швидкісних, жорсткі черевики призначені для швидкісних і жорстких трас, а також для так званої “цілини”. Відповідно жорсткий черевик йде в комплекті з жорстким кріпленням, а м’який з м’яким кріпленням. Крім того черевики поділяються на юніорські, жіночі (LADY) і чоловічі.
Раніше черевики робилися зі шкіри, тому вони швидко деформувалися і зношувалися, зараз черевики виготовляють за прогресивними технологіями з синтетичних матеріалів позбавлених недоліків шкіри. Сучасний гірськолижний черевик складається із зовнішньої міцної пластикової шкаралупи і внутрішнього м’якого чобітка, ще його називають “чобіток”, який виготовляється з спіненого матеріалу, в таких черевиках Ваші гомілкостопи будуть надійно зафіксовані і захищені від пошкоджень, а значить Ваш відпочинок не буде зіпсований розтягненнями, поривами та іншими неприємностями. Не можна вибирати розмір черевики “із запасом” під утеплення, розмір повинен бути підібраний точно – ні більше, ні менше.
Найкращий, хоча і найдорожчий варіант – черевики в яких використовується чобіток з термоподгонкой. Придбавши такі черевики Ви зможете ідеально підігнати їх по своїй нозі. Для цього чобіток нагрійте до 70-90 градусів протягом 7-10 хвилин (можна це зробити в духовці), потім слід надіти тонкі шкарпетки й черевики. Посувайтеся, поки черевики остигаючи будуть приймати форму Вашої ноги. Рекомендується зробити кілька присідань і рухів які будуть виконувати Ваші ноги під час катання. Цю операцію можна повторювати кілька разів, головне не перегрівати чобіток, щоб його не зіпсувати.
Наступною важливою особливістю гірськолижних черевиків є рівень катання, який позначається, як правило, в назві черевика цифрами від 2 до 12, чим більше цифра, тим вище повинен бути рівень.
Ще один важливий показник – жорсткість черевика. Для початківців вона відповідає цифрам 40-50, для самих просунутих профі – 130-140. Новачкам рекомендують вибирати черевики 50-60 або 60-70, так як початковий рівень більшість освоюють за перші 10 днів, цього цілком вистачить на період навчання і на наступні кілька сезонів.
При ідеальному виборі Ви повинні відчувати себе в черевиках комфортно, але при цьому нога повинна бути надійно зафіксована і не відриватися від задньої стінки черевика і від підошви, а значить коліно буде злегка зігнуте при зафіксованому на нозі черевику. Великий палець ноги в правильно підібраному черевику не повинен діставати 2-5мм до передньої стінки внутрішнього чобітка.

Читайте также:  Крым. Лето. Фиолент

У конструкції черевика зазвичай застосовуються різні регулювальні пристрої, які дозволяю компенсувати особливості будови ніг лижника, наприклад Х-подібна форма ніг з колінами зсунутими всередину компенсується нахилом верхній частині черевиків усередину, а кантінг – бічна регулювання допоможе компенсувати кривизну ніг кавалерійського типу.
Важливими характеристиками черевик, на які також варто звернути увагу є – теплоізоляція, герметичність (сніго та водонепроникність), вага, зручність знімання та одягання, простота в обіг з замками та пристроями і їх надійність.
Отже, прислухайтеся до порад профі, а вони в один голос стверджують, що починаючому необхідно вибирати м’які черевики. І пам’ятайте, що якість взуття для катання прямо пропорційно ціні, тому не варто економити на власному здоров’ї і комфорті, якщо це для Вас важливо.
Звичайно на гірськолижних курортах налагоджений прокат як гірськолижних черевик, так і іншої екіпіровки, тому купувати черевики не обов’язково, якщо Ви не збираєтеся постійно займатися гірськими лижами. Так наприклад на гірськолижному курорті Буковель прокат комплекту гірськолижника коштує від 10 до 30 $ на звичайні дні і до 50 $ за комплект вищої категорії А в святкові дні. Але і в цьому випадку правильний підбір черевик дуже важливий.