Жуковський – місто льотчиків

Жуковський – одне з наймолодших міст Московської області. Статус міста він отримав лише після війни, а селище Стаханово з’явилося на території майбутнього міста в 1930 році. Сьогодні Жуковський – наукоград Центрального аерогідродинамічного інституту, також тут знаходяться льотно-випробувальний інститут імені Громова, а також ряд найбільших заводів Росії, наприклад, завод ковбасних виробів Мікояна. Місто оживає раз в два роки, коли тут проходить величезна подія в світі авіації – МАКС (Міжнародний Авіаційно-Космічний Салон). У Жуковському розташовано декілька унікальних музеїв, які допомагають зануриться в атмосферу міста льотчиків.

Музей історії підкорення неба

Жуковський музей історії підкорення неба люб’язно приймає гостей ось уже довгу кількість років. Експозиція музею розповість гостям про історію розвитку авіації, яка почалася задовго до винаходу першого літака. Екскурсія починається з давніх часів, з польоту давньогрецького героя Ікара. У музеї проводяться часті інтерактивні заходи, які розповідають про рекорди і передові відкриття в області авіаційної науки. Унікальними експонатами музею є зменшені моделі літаків різних часів, як вітчизняних, так і іноземних, а також колекція польотних костюмів льотчиків. Серед предметів, що зберігаються в музеї, є артефакти, що існують тільки в єдиному екземплярі, наприклад, повітряний гвинт французького літака, випущеного в 1917 році. У фондах музеїв зберігається понад 20.000 предметів.

Читайте также:  [:ru]Переоборудование самолёта[:ua]Переобладнання літака[:]

Крім екскурсій, в музеї також проводяться інтерактивні ігри, в основному для дітей. Найпопулярніша з них – «Відчуй себе льотчиком», в якому хлопцям пропонується управляти штурмовиком періоду війни проти нацистів з допомогою авіасимулятора. Це дуже популярна гра, як для хлопчиків, так і для дівчаток.

Відвідувати музей можна як у складі екскурсії, так і самостійно. Однак для повного занурення в атмосферу музею рекомендується все ж взяти екскурсію, яка коштує досить символічну плату. Музей знаходиться за адресою вул. Чкалова, буд, 41, і зустрічає гостей з 10 до 18 години з вівторка по п’ятницю, і з 10 до 15 годин у вихідні дні, субота – неробочий день. Унікальний музей вражає уяву гостей міста, і тому не залишить нікого байдужим!

Музей історії ЦАГІ

Центральний аерогідродинамічний інститут – найбільший завод авіаційної науки, що знаходиться в самому серці Жуковського. В основі своїй він займається виробництвом аеродинамічних труб, які потім використовують для будівництва космічних кораблів. Тому всім гостям Жуковського в обов’язковому порядку варто відвідати музей, що знаходиться при інституті. Сам інститут був відкритий в 1918 році, а колекційний фонд був підібраний до 1 964.

Читайте также:  Ділова авіація Колумбії: нові вимоги до APIS

Екскурсія по музею починається з розповіді про історію ЦАГІ – спочатку він базувався в Москві, і лише потім основні його будівлі переїхали в Жуковський. У колекції музею представлені моделі літаків. Серед них є літаючий снаряд Можайського, «Максим Горький» Туполєва і «Ілля Муромець» Сікорського. Звичайно ж, тут представлені макети аеродинамічних труб, представлені моделі, розроблені при інституті. Примітно, що ці моделі є діючими, і тому під час екскурсії можна подивитися на цю справу в дії. Крім того, музей розповідає про передових вчених, новаторів в своїй області, які працювали і працюють донині в інституті, власники різних державних премій.

Оскільки музей розташовується всередині установи державної ваги, то потрапити в нього просто так не вийде. Для початку потрібно записатися на екскурсію по телефону або на офіційному сайті музею, потім гості будуть включені до складу екскурсійної групи, і в певний день зможуть відвідати музей. Також можна потрапити на екскурсію в день відкритих дверей навчального закладу, інформацію про який також можна знайти на сайті музею. Інститут знаходиться за адресою вул. Жуковського, 1. До речі, окремий інтерес представляє будівля інституту і площа біля нього, яка також є центральною в місті. Будівля і площа поруч з ним утворюють унікальний ансамбль, цікавий для погляду гостей.

Читайте также:  Приватні рейси зі Львова в Канни і Сен-Тропе

Жуковський – унікальне місто в Московській області, яке живе завдяки авіаційній промисловості, розвивається завдяки науці. Місто виглядає інноваційно, абсолютно не схоже на інші міста Московської області та решти Росії. І тому Жуковський щорічно відвідують тисячі туристів, щоб розглянути це дуже цікаве місто!