Індія вибрала винищувачі Tejas

Легкий винищувач

Індійські ЗМІ повідомляють про серйозні зміни в оборонній політиці своєї країни. Дані зміни стосуються модернізації парку бойових літаків ВПС Індії. Два роки тому Уряд Індії оголосив про тендер на придбання 114-ти винищувачів. У травні цього року він вирішв закупити 83 легких винищувача четвертого покоління Tejas Mk1 ( «Діамант»), які виробляє місцева промисловість. Ціна покупки становить 6 млрд. доларів США. Відзначимо, що в 2012 році Уряд Індії вже укладав договір, за яким до збройних сил надійшло 40 таких машин.

Зупинивши свій вибір на Tejas, Уряд Індії підтримав місцеву промисловість. Крім того, він заощадив бюджетні гроші, оскільки покупка іноземних машин обійшлася б дорожче. Все це набуває особливої ​​актуальності в умовах, коли зростання світової економіки через пандемію COVID-19 уповільнюється.

Читайте также:  [:ru]Не желаете ли частный самолёт?[:ua]Бажаєте приватний літак?[:]

 

Модифікована модель Tejas Mk2

У 2022 році планується завершити розробку модифікованої версії – Tejas Mk2. Уряд Індії не виключає можливості покупки 200 екземплярів цієї моделі, якщо її характеристики будуть відповідати очікуванням.

У 2019 Tejas Mk2 був анонсований, як «винищувач середнього класу». Він оснащений радарами і більш потужними двигунами.

 

Двомісні літаки

Винищувачі Tejas Mk1 і Мк2 є одномісними машинами. Тим часом, в тендері з 114-ти літаків частка одномісних машин дорівнює 75%. Виходить, що одну третину тендера складають двомісні винищувачі. З цього можна зробити висновок, що у закордонних виробників все ж є шанс продати Індії свою продукцію.

 

Невизначеність

Газета The Hindu опублікувала на своїх сторінках інтерв’ю з Начальником Штабу ВПС Індії маршалом Бхадорія. Він повідомив, що покупка 83-х Tejas Mk1 не охоплюється тендером. «Покупка Tejas Мк1 спрямована на задоволення наших термінових оперативних потреб», – заявив маршал Бхажорія. «У тендері зовсім інші типи літаків» – продовжив він. Отже, ситуація невизначена. Особи, які приймають рішення, не визначились з майбутнім свого бойового повітряного флоту. Розбіжності всередині Уряду в поєднанні з політикою «Make In India» ще більше заплутують ситуацію.