Що взяти з собою в Карпати

Перефразовуючи затвердження в колись популярній пісні, можна сказати – краще Карпатських гір можуть бути тільки Карпатські гори, і справедливість цього постулату найбільш наочно підтверджується при виборі гірськолижного відпочинку в якості основного виду проведення часу у відпустці. Чудові гірськолижні курорти Карпат, якими славиться Україна , нададуть для чудесного проведення цього відпочинку всі можливості. Тільки занурившись в чарівність цієї казки, витканої з неймовірно синього неба, сліпуче білого іскристого пухнастого снігу, джерельної чистоти свіжого гірського повітря, чудових краєвидів, гір неземної краси, прикрашених крутими серпантинами, починаєш розуміти, що саме цього чарівництва не вистачало в щоденній текучці робочих буднів . І хоча Україна відома безліччю чудових місць відпочинку, абсолютна більшість самого різного віку людей, які зазнали це радісно-захоплене почуття єднання з природою, ніколи вже не проміняють Карпати і гірськолижний відпочинок на що-небудь інше.
Але казка – казкою, а проведення відпочинку є серйозною справою, яке вимагає до себе такого ж серйозного відносини у всіх деталях, нехтування якими може призвести до зовсім не тим враженням від гірськолижного відпочинку, які передчували. Бувалі туристи, збираючись на горнол ижние курорти в Карпати, обов’язково складають список найнеобхіднішого майна, без якого в горах обійтися буде важкувато. І хоча сервісні служби сучасних гірськолижних курортів готові забезпечити всіх бажаючих необхідним гірськолижним спорядженням напрокат, тим не менш, новачкам, які вирішили провести відпочинок взимку в Карпатах, зовсім не зайвим буде прислухатися і наслідувати декільком слушною радам.
Перш за все, не треба забувати, що в горах лежить сніг і дмуть вітри, а значить – там холодно. І якщо з лижами можна вирішити питання в одному з численних прокатних пунктів, то без надійної зимової «упаковки» не обійтися. При покупці лижного костюма особливу увагу потрібно звернути на тканину, з якої він пошитий. Для таких костюмів зазвичай використовується особлива мембранна тканина, що володіє водостійкістю і паропроникністю. Чим ці показники тканини вище – тим краще якості костюма. Тому підготовка зручною і практичною теплого одягу є одним з важливих моментів.
У цьому випадку можливі два варіанти: покупка комбінезона або теплих штанів з курткою. Чому ви віддасте перевагу – залежить тільки від вас. Хоча зазвичай вибирають комбінезони за їх кращий захист від снігу при спуску з гір, а також при випадковому падінні. Втім, у сучасних курток є внутрішня підстібка, щільно облягає тіло і перешкоджає попаданню снігу під одяг. Крім того, якщо вам стало жарко, від куртки можна звільнитися. Як необхідну доповнення до обраної екіпіровці потрібно приєднати лижну маску і лижні окуляри, які захистять шкіру обличчя й очі від снігу і крижаного вітру при стрімкому спуску по гірській трасі.
Велике значення має правильний вибір таких деталей одягу, як теплі шкарпетки, шапки, светри та рукавички. У цьому плані рекомендується екіпірування зтермічних тренувальних штанів і футболок, а також спеціальних лижних рукавичок з водонепроникної тканини.
Шкарпетки можуть бути як особливими лижними, так і звичайними в’язаними з товстої шерсті, вони забезпечать тепло і зручність ніг. В якості головного убору зазвичай використовуються в’язані шерстяні шапочки, що забезпечують необхідний комфорт. Основна вимога до такого одягу – бути непромокаючої, щільно прилягати до тіла і підтримувати постійною внутрішню температуру в оптимальному тепловому режимі при будь-якій зовнішній температурі і силу вітру.
При виборі светри керуйтеся правилом золотої середини, оскільки придбання занадто теплого або навпаки, занадто тонкого светри означатиме створення непотрібного дискомфорту.
В якості взуття бажано мати гарні теплі зимові непромокальні черевики, а лижні черевики для катання з гір вам запропонують у сервісному прокатному пункті разом з лижами та іншим спорядженням.
Рекомендується мати з собою протисонячний крем, оскільки велика ймовірність обгоріти на сонці в гірському повітрі і, звичайно ж, відеокамеру або фотоапарат.

Читайте также:  Правильный выбор горнолыжной одежды