Криза в європейському небі – авіаційна галузь не справляється зі зростанням попиту

Авіаперельоти під час літніх відпусток цього року будуть дуже утруднені. Lufthansa, яка оголосила про відміну майже 1000 рейсів кілька днів тому, зробила ще два кроки у цьому напрямку. У результаті авіакомпанія виключила з розкладу понад три тисячі рейсів. Керівництво Lufthansa очікує, що ситуація нормалізується у 2023 році.

Boeing 787-9 Berlin

Однак на скасуванні рейсів Lufthansa труднощі у європейській авіації не закінчуються. Страйк оголосили пілоти, які працюють на SAS. Аналогічні плани мають співробітники служби реєстрації та наземного обслуговування British Airways в аеропорту Лондон-Хітроу, а також співробітники інших аеропортів. Поки Ryanair відновлюється після страйку співробітників в Іспанії, але й на інших напрямках стає спекотно. Проблеми в аеропортах виникають і в Ізраїлі чи Тунісі, куди люблять літати європейці.

 

Криза в Європі

Попит на авіаперевезення в Європі різко зріс після зняття пандемійних обмежень, до чого галузь виявилася неготовою. Пропозиції авіакомпаній збільшилися, але наземні служби не змогли впоратися з зростанням пасажиропотоку, що призвело до частого скасування багатьох рейсів у великих європейських портах. Авіакомпанії, як дуже прямо висловився глава IATA, дуже незадоволені ситуацією, що склалася.

Такі гіганти, як Хітроу або Амстердам-Схіпхол, не справляються з напливом значно більшої кількості пасажирів, а інші порти вводять ліміти на кількість пасажирів на добу. Це те, що він зробив, серед іншого Амстердам, змусивши багато авіакомпаній призупинити деякі рейси. Через обмеження, введені в амстердамському аеропорту Схіпхол, Transavia, дочірня бюджетна авіакомпанія групи Air France-KLM, вирішила скасувати 200 рейсів, які мали відбутися наступні два місяці. Щоденна максимальна кількість пасажирів, яка може пройти реєстрацію в порту, який обслуговує столицю Нідерландів, спонукала Corendon Airlines перенести 150 рейсів до аеропорту Гааги в Роттердамі.

Читайте также:  Повернення попиту на квитки бізнес-класу очікується не раніше 2026 року

Ці зміни стали ще одним ударом по європейській авіаційній галузі, однією з найбільш постраждалих від пандемії. Авіакомпанії та аеропорти втратили мільярди євро після того, як вірус, що спалахнув, перервав бум авіаперевезень в останні роки. Перевізники були змушені скорочувати зайнятість під час кризи в галузі охорони здоров’я, вони повільно відновлювали свою діяльність упродовж кількох місяців, але ніхто не очікував, що авіаперевезення в Європі цього року досягнуть 85 відсотків порівняно з рекордним для авіації 2019 роком.

 

Lufthansa скасовує понад три тисячі рейсів

Boeing B787-9 Dreamliner у лівреї Lufthansa

За останні кілька днів німецька авіакомпанія Lufthansa змінила кількість скасованих рейсів – спочатку перевізник планував скасувати близько 1000 рейсів. Lufthansa зі своїх вузлів у Франкфурті-на-Майні та Мюнхені зрештою скасує загалом 3,1 тисяч рейсів. Це пов’язано з недавнім дефіцитом членів екіпажу через нову хвилю коронавірусної інфекції, а також брак працівників аеропорту, необхідних для виконання запланованої кількості рейсів. За словами прес-секретаря Lufthansa, це скорочення становило близько 4%. від пропозиції перевізника у цей період. В результаті частка Lufthansa в авіаперевезеннях у Франкфурті впаде на цілих 3,3 процентних пункти.

Читайте также:  [:ru]Не желаете ли частный самолёт?[:ua]Бажаєте приватний літак?[:]

Німецький перевізник вирішив зосередити свій розклад на ближньо- та середньомагістральних рейсах з безліччю альтернативних варіантів пересування. Це робиться для того, щоб завдати якомога меншої шкоди маршрутам для відпусток. Скасування рейсів торкнеться рейсів, які пропонує дочірня компанія Eurowings.

Раніше цього місяця перевізник скасував майже 1000 рейсів, запланованих на літній сезон, через нестачу персоналу. Розглянуті рейси включали близько 900 внутрішніх та внутрішньоєвропейських рейсів з хабів у Франкфурті та Мюнхені. Відповідні рейси в основному виконувались у вихідні, і більшість скасування було зроблено по п’ятницях, суботах та неділях. Скорочення становили близько 5 відс. від пропозиції вихідного дня, пропонованих Lufthansa.

Член Star Alliance підтвердив, що відкликає ще 2,2 тис. із близько 80 тис. рейсів, які заплановані у липні та серпні. Маршрути, охоплені останнім раундом скорочень, в основному включають внутрішньоєвропейські напрямки з високою частотою рейсів, інші напрямки в рамках Lufthansa Group та внутрішні напрямки, до яких можна дістатися іншими видами транспорту, наприклад поїздом. Скасування, як і раніше, не поширюється на рейси за напрямками відпочинку та розваг, які, як зазначають в авіакомпанії, мають дуже високий попит і літаки переповнені пасажирами.

Читайте также:  Приватний політ дешевше, ніж квиток на літак

 

Андрій Бочкарьов