Крим. Великий каньйон

Великий каньйон – шестикілометрова ущелина на Ай-петрінськом гірському масиві. Знаменитий своєю первозданною природною красою. 

ЗмістОпис
Відео каньйону 
Що можна побачити поруч 
Організація екскурсій у Великий каньйон 

Опис

Не тільки США може пишатися своїм Великим каньйоном. Що дивно, але й на Україну є таке диво, хоч і меншого розміру. 
У Криму на Ай-Петріснком гірському масиві багато тисячоліть тому утворилося ущелині, яке простяглося на 6 кілометрів на північному сході плато. Згодом йому дали назву – Великий каньйон. 
Це дуже мальовниче місце – прямовисні скелі, покриті зеленою рослинністю, стрімко йдуть вниз майже на триста метрів. А там, внизу, тече чиста і дуже холодна (температура води не піднімається вище 13 градусів за Цельсієм) річка під назвою Аузун-Узень, що в перекладі означає – що випливає із рота. І це дуже схоже на правду, так як на дні каньйону найвужча його частина завширшки не більше 3 метрів. А каньйон дуже схожий на рот землі (хоч і багатокілометрової довжини). Річка внизу тече по гірських порогах, утворюючи при цьому водні ванни, де багато хто з туристів, не дивлячись на холодну воду, намагаються скупатися, так як згідно з повір’ям – вода тут має омолоджуючий ефект. Завдяки даному думку найбільша ванна названа Ванної молодості. 
Дивлячись на всю цю природну красу, особливо з панорамного майданчика на мисі сторожові (який можна знайти на лівій стороні ущелини), підноситься над дном каньйону практично на триста метрів, розумієш, що фраза « Зніму квартиру подобово в Москві » практично втрачає свій первинний сенс. Навіщо міняти таке природне диво на кам’яну коробку в переповненому людьми місті? … Але, втім, кожному своє. 
Визначною пам’яткою Великого каньйону в Криму можна назвати джерело Панія. Це самий повноводний джерело води на півострові. Щомиті з надр землі виривається близько трьох сотень літрів чистої води. Такої кількості вистачило б, щоб забезпечити цілющою вологою ціле місто. 
Каньйон примітний не тільки природною красою, а й наявністю рідкісний рослин, що робить цю кримську систему унікальною. 
Сюди часто приїжджають екскурсії з довколишніх курортів Криму. Але варто попередити – весна не найкращий час для подорожей сюди. Після зими через танення снігів у горах спокійна гірська річечка перетворюється на страхітливий водний потік – вкрай небезпечний для життя неакуратне туриста.

Читайте также:  Крым. Лето. Пещеры