Кожна професія вимагає особливих здібностей і особистісних якостей, які дозволяють людині виконувати свою роботу якнайкраще. А чи знаєте ви основні якості, які потрібні успішному пілотові?
Якими якостями повинен володіти майбутній пілот перед навчанням?
Перше, що потрібно мати, – це чітке уявлення про мету, яка повинна сплестися з рішучістю і витривалістю. Це дуже важливо для того, щоб пройти навчання і досягти успіху в подальшому пошуку роботи. Під час навчання необхідно буде вивчити теорію і пройти практичні тести в органах цивільної авіації. Іноді труднощі, які зустрічаються на шляху можуть демотивувати людину, яка спочатку була сповнена рішучості досягти мети. З цієї причини рішучість і витривалість дуже важливі для людей, які вирішили почати свою кар’єру в цій області і сісти за штурвал комерційного або приватного літака.
Успішні пілоти повинні володіти поєднанням цілого ряду якостей:
– Авторитетність. Майбутній пілот знає, як і коли треба взяти на себе ініціативу, а коли треба просто контролювати ситуацію. Пілот впевнений в своїх навичках і здібностях і не боїться брати на себе відповідальність за безпеку кожного рейсу. Крім того, саме на пілота лягає відповідальність за вміння впоратися зі складною або нестандартною ситуацією. Це, мабуть, основна риса, яка особливо цінується в надзвичайних ситуаціях.
– Уміння тверезо оцінювати себе і наявний стан справ. Пілот знає, як самостійно вирішувати проблеми і не намагається закрити очі на власні слабкості і недоліки. Він не відступає назад і не ховає голову в пісок. Замість цього він бере на себе відповідальність за власні дії та дії команди, і докладає зусиль для поліпшення своїх навичок в майбутньому.
– Повага. Він вміє шанобливо ставитися до своїх колег, а також поважає правила і супутні польоту процедури. Його головним пріоритетом є безпечна поведінка і повага до тих, хто, перебуваючи в салоні, довірив йому свої життя, і, звичайно, до самого борту комерційного або приватного літака, на якому він летить.
– Бажання постійно вчитися і розвиватися. Він знає, наскільки важливі тренування і повторне навчання, навіть якщо за плечима він має досвід з 40 000 льотних годин. Він ніколи не перестає вчитися і вдосконалювати свої навички.
-Смиренність. Він цінує чужий досвід і не ігнорує поради інших фахівців. Він вчиться у інших, як літати безпечніше і виконувати завдання ще краще.
– Уміння планувати. По-перше, він ретельно складає план польоту, а потім слідує йому, перевіряючи продуктивність і стежачи за безпекою. Він коригує план по мірі необхідності, і аналізує свій політ після посадки, уточнюючи, з чим міг би впоратися краще. Фактично, хороший пілот існує по замкнутому колу: спланував – зробив – перевірив – проаналізував.
– Точність і рішучість. Пілот приватного літака завжди діє чітко в питанні планування і безпеки польоту. Він звертає увагу на деталі і вміє приймати рішення навіть у форс-мажорних обставинах.
Отже, якщо ви вирішили стати пілотом або володієте судном, якому потрібен льотний екіпаж, хочеться в будь-якому випадку побажати вам завжди бачити свою мету і, звичайно, тільки безпечних польотів!
Шошина Ольга