Український лоукостер SkyUp пропонує в оренду свої літаки разом із екіпажем

Український лоукостер SkyUp просить допомоги в інших авіакомпаній. Бюджетний перевізник, який не може нормально працювати через військову агресію Росії проти України, пропонує 15 літаків Boeing B737 зі свого парку. Їх можна орендувати разом із екіпажем. Є одна важлива умова. Бажаючі не можуть виконувати польоти до Білорусі та Росії.

B737800NG для авіакомпанії SkyUp Airlines

Український лоукостер SkyUp Airlines має намір відновити польоти в безпечні регіони світу, щоб сплатити податки, які допоможуть українській армії та постраждалим від російського вторгнення. Авіакомпанія оголосила, що весь її парк реактивних літаків здається у найм.

«Найкраще, що можуть зробити ті з нас, хто беззавітно захищає свою Батьківщину, — це продовжувати свою важку роботу. Пріоритетним завданням для бізнесу є продовження роботи, адже саме це зараз необхідно Україні для економічної стабілізації, створення додаткових ресурсів для наших українських збройних сил та підтримки мирних жителів, які постраждали від бойових дій, – наголошується у комюніке лоукостера.

Читайте также:  Як орендувати приватний літак під час пандемії

 

Можливий мокрий лізинг

У заяві SkyUp йдеться про те, що її літаки можуть експлуатуватися авіакомпаніями з інших країн на умовах оренди з обслуговуванням (іноді званою орендою ACMI). У цьому виді лізингу власник повітряного судна надає літак, екіпаж (пілоти та бортпровідники), технічне обслуговування та страховку.

Флот SkyUp містить 15 літаків американського виробника. Це B737NG із середнім віком 12 років – два B737-700, дев’ять B737-800 і два B737-900ER. «Використовуючи наші літаки, ви допоможете нам продовжувати нашу оперативну діяльність під час війни та сплачувати податки до державної скарбниці, врятуєте 1300 робочих місць та підтримайте поранених українців, адже кожен десятий долар чи євро ми спрямовуватимемо на допомогу жертвам війни», — говориться в  офіційному повідомленні українських авіаліній.

 

Одна умова

Єдине обмеження, що накладається SkyUp на лізинг повітряних суден, полягає в тому, що потенційним експлуатантам не дозволяється літати в пункти призначення в Росії, країні, що розпочала військове вторгнення після ухвалення рішення Володимиром Путіним, та в Білорусі, країні, яка дуже тісно співпрацює з Російською Федерацією та перебуває з ним у складі Союзної держави Росії та Білорусії.

Читайте также:  В душ і додому - на приватному літаку

 

Майже весь парк SkyUp у безпеці

SkyUp Airlines, заснована в 2016 році і працює на ринку з 2018 року, виконувала внутрішні і міжнародні рейси, а також чартерні рейси. Діяльність компанії було припинено 24 лютого о 02:45 за київським часом, коли повітряний простір України був закритий для цивільного руху.

Практично всі літаки, що використовуються лініями, у безпеці, оскільки запарковані за межами України. Раніше орендодавці вимагали перебазувати машини на територію Євросоюзу. Три літаки (UR-SQD, UR-SQA, UR-SQB) припарковані у румунському аеропорту в Яссах. Ще три Boeing (UR-SQC, UR-SQF, UR-SQH) стоять на пероні єгипетського курорту Шарм-ель-Шейх. У Таллінні, Естонія, є чотири машини: UR-SQI, UR-SQJ, UR-SQK, UR-SQL. По одному Boeing у Софії (UR-SQQ), Белграді (UR-SQO) та Ізмірі (UR-SQE). В аеропорту базування, Київ-Бориспіль, залишилася одна машина, яка не встигла вилетіти до закриття повітряного простору. Інформації про стан літака немає, але поки що найбільший аеропорт України не постраждав від бомбардувань, проведених російською армією.

Читайте также:  Роги в якості сувеніра з поїздки

 

Андрій Бочкарьов