Казковим місцем, де завжди чекають російського туриста можна сміливо назвати Сицилію, так як численні російськомовні путівники, прекрасні самобутні сувеніри та барвисті фотографії в альбомах туристичних фірм – все це підштовхує відпочиваючих відвідати цей затишний куточок Італії. Якщо ви вже побували в багатьох містах Італії, то вам обов’язково потрібно відвідати і Сицилію, так як там є чим здивувати відпочиваючих. Безсумнівно, Сицилія – це частина Італії, але вона являє собою особливе місце, не схоже ні на одне місто на всій планеті.
Сицилію можна назвати коридором між Європою і Африкою, що обумовлено її географічним положенням і не раз робило її привабливою об’єктом для завойовників.
Це місце знамените своєю багатющою історією стало землею обітованою для народів багатьох культур і національностей, поєднало в собі красу прозоро-синьої води трьох морів і своєрідні природні зелені багатства.
Сицилія розташовується майже на 26-й тисячах квадратних кілометрах землі з 5-ти мільйонним населенням, що дає повне право назвати цей острів найбільшим і густонаселеним серед островів Середземномор’я, який розташований майже на рівній відстані від Суецького каналу і Гібралтарської протоки.
Берегова лінія сицилійських земель протяжністю близько 1000 кілометрів. Острів оточений ще декількома островами, берегова лінія яких додасть до цієї цифри ще приблизно 500 км. Якщо подивитися на обриси острова з великої висоти, то він нагадує трикутник з рівними біля основи сторонами. Саме тому Сицилія спочатку носила назву «Трінакрія», що в перекладі з давньогрецької означає «три миси». І тільки набагато пізніше цей острів отримав нинішню назву, якому передував ще один варіант – «Сіканов».
Сицилійські берега омиваються трьома морями: Тірренським, Іонічним і Середземним. Першому належить найбільша берегова протяжність в 400 км. На другому місці Іонічне – 280 км. Середземне море може похвалитися тим, що відокремлює берега Сицилії від африканських земель. Між цими країнами через море мінімум 135 км.
Шлях з Сицилії на «велику землю» – Італію, лежить через самий вузький прохід Мессинської протоки, найвужче місце якої не перевищує 3-х кілометрів. Здійснити переправу можна на поромі, який курсує між Сицилією і Апеннінським півостровом. Плавання займе всього 20 хвилин.
В протилежному боці острова туристам також є чим вгамувати спрагу відчуттів. У східній частині острова переважно гориста місцевість, а головною визначною пам’яткою є найвищий в Європі гірський вулкан Етна, якому вже понад 600 тисяч років. Замовивши екскурсію, ви можете ближче познайомитися з цим дивом природи.